Po - Čt  10:00 - 16:00
Pá 
10:00 - 15:00

 

212 241 749

Balaton

Maďarsko

Popis

Balaton neboli Blatenské jezero je největším jezerem ve střední Evropě a někdy se mu proto říká také Maďarské moře. Jezero je 78 km dlouhé a až 15 km široké. Jezero je poměrně teplé a v nejvyšším létě může teplota jeho vody dosahovat až 27 stupňů. Jezero je ideálním místem pro letní dovolenou strávenou u vody – koupání, výlety lodí i pro aktivní dovolenou – cyklistika, výlety do okolí. Jižní břeh jezera je oproti severnímu méně svažitý a více přírodní. V části okolí jezera a okolo malého jezera Kis-Balaton (jihozápadně od Balatonu) je pak Národní park.

Lokality
Hevíz Maďarsko, Balaton

Lázně Hevíz leží cca 10 km severozápadně od Balatonu a jeho dominantou je léčivé sirné termální jezero. V zimě mívá 23-25 stupňů, v létě pak 33-36 stupňů. Okolí Hevízu je vhodné pro cyklovýlety i výlety za krásami okolí.

Více informací
Tapolca Maďarsko, Balaton

Historické městečku leží cca 14 km severně od Balatonu, v okolí jsou čedičové kopce. Největší atrakcí městečka je podzemní jeskyně s jezerem, kde se proplouvá na loďkách. V Topolce jsou termální prameny a léčebné jeskyně.

Více informací
Zamárdi Maďarsko, Balaton

Zamárdi – leží na jižním břehu, vedle Siofoku, naproti poloostrovu Tihany. Jsou zde hezké pláže, restaurace, bary, obchody. Zpestřením letní dovolené může být návštěva zážitkového parku či soukromého mořského akvária.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?