Po - Pá  9:00 - 17:00

212 241 749

Lago di Garda

Itálie

Popis

Lago di Garda – jezero – snad nejznámější Italské jezero je cca 52 km dlouhé a 17 km široké a hluboké je až 346 m. Leží ve 3 regionech – Trentinu, Benátksku a Lombardii. Jeho výhodou je již středomořské příjemné podnebí, na severu se pěstuje víno, na jeho jižní straně již olivy a citrony. V okolí jezera se tyčí až 2000 m vysoké hory, což dělá zdejší krajinu velmi atraktivní. Lago di Garda nabízí v létě svým turistům snad vše – vodní sporty, horskou cyklistiku, turistiku i horolezectví. Teplota vody dosahuje v červenci a srpnu k 25 stupňům.
Lokality
Garda Itálie, Lago di Garda

Městečko Garda leží v na východním břehu jezera, v Benátsku a je jedním z nejmenších, ale zároveň nejznámějších a nejnavštěvovanějších letovisek v oblasti. V historickém centru s úzkými uličkami a středověkými památkami jsou příjemné restaurace, bary a cukrárny.

Více informací
Gardola di Tignale Itálie, Lago di Garda

Gardola di Tignale leží uprostřed západního břehu jezera Lago di Garda, obec leží nad jezerem je z ní krásný výhled do okolí. V jejím středu je hezký kostelík a v jejím okolí se pěstují citronovníky.

Více informací
Limone sul Garda Itálie, Lago di Garda

Lago di Garda, snad nejznámější Italské jezero, je cca 52 km dlouhé a 17 km široké a hluboké je až 346 m. Leží ve 3 zemích – Trentinu, Benátksku a Lombardii. Jeho výhodou je již středomořské příjemné podnebí, na severu se pěstuje víno, na jeho jižní straně již olivy a citrony. V okolí jezera se tyčí až 2000 m vysoké hory, což dělá zdejší krajinu velmi atraktivní. Lago di Garda nabízí v létě svým turistům snad vše – vodní sporty, horskou cyklistiku, turistiku i horolezectví. Teplota vody dosahuje v červenci a srpnu k 25 stupňům. Velmi malebné městečko Limone sul Garda leží na severozápadním pobřeží jezera a patří mezi nejznámější letoviska na pobřeží jezera. Městečko má malé historické centrum a v jeho okolí je krásná krajina se strmými skalami, které se zvedají od jezera a citronovníky, které se zde pěstují.

Více informací
Manerba der Garda Itálie, Lago di Garda

Manerba der Garda - Lago di Garda - snad nejznámější Italské jezero je cca 52 km dlouhé a 17 km široké a hluboké je až 346 m. Leží ve 3 zemích – Trentinu, Benátksku a Lombardii. Jeho výhodou je již středomořské příjemné podnebí, na severu se pěstuje víno, na jeho jižní straně již olivy a citrony. V okolí jezera se tyčí až 2000 m vysoké hory, což dělá zdejší krajinu velmi atraktivní. Lago di Garda nabízí v létě svým turistům snad vše – vodní sporty, horskou cyklistiku, turistiku i horolezectví. Teplota vody dosahuje v červenci a srpnu k 25 stupňům. Manerba del Garda leží na jihozápadním pobřeží Gardského jezera, v Lombardii. Manerba má historické centrum z raného středověku, s hradem ze 14. století.

Více informací
Riva del Garda Itálie, Lago di Garda

Riva del Garda – hezké městečko leží na severním břehu jezera Lago di Garda, v jeho okolí jsou vinice a olivové háje. V historickém středu městečka je středověké centrum s arkádovými domy a kamennou věží  s 12. století, v Rivě je i kamenná tvrz pocházející s podobné doby.

Více informací
San Zeno di Montagna Itálie, Lago di Garda San Zeno di Montagna – obec s snad nejkrásnějšími výhledy na jezero leží cca 10 km od jezera na východním břehu v 600 m. Pro svou polohu a výhledy je nazývána balkon jezera Lago di Garda. Dominantou oblasti je hora Monte Baldo, v okolí je mnoho olivových hájů. Více informací
Torri del Benaco Itálie, Lago di Garda

Příjemné městečko leží na východním břehu Gardského jezera, již od středověku bylo přístavem. Jeho romantickou podobu utvářejí románské hradby, úzké uličky, přístav a hrad.

Více informací

Zaregistrujte se k odběru novinek

Nenašli jste, co jste hledali?