Poznávací zájezdy Rakousko, ubytování Rakousko

ID: 578018

Stubaital - svět křišťálových vodopádů - pro seniory ****

Poloha

Údolí Stubaital – srdce Stubaiských Alp, divoká ledovcová krajina na ledovci Stubai, nenáročná turistika, hučící vodopády, rozkvetlá alpská flóra. Ubytování v hotelu **** ve Fulpmesu s wellness a bazénem, Stubaiská karta v ceně zájezdu.

Ubytování

Tradiční hotel Alte Post **** leží v centru Fulpmesu, kde jsou obchody, restaurace, suvenýry. Lanovka Kreuzjochbahn se nachází cca 1 km nad Fulpmesem. V hotelu je hala s recepcí, restaurace, bar, wi-fi zdarma, u domu je zahrada s lehátky na opalování. Pokoje mají koupelnu s WC, TV-Sat, fén, rádio a trezorek. V hotelu je k dispozici vnitřní bazén, solná pára, sauna, biosauna, infrakabina a odpočívárna. Snídaně jsou formou bufetu, 1x za pobyt se podává svačina, večeře jsou menu o 4 chodech s možností výběru ze 2 hlavních jídel od 2. dne a salátový bufet.

Program

1. den – ráno odjezd autobusu z Prahy. K večeru příjezd do údolí Stubaital, ubytování v hotelu, večeře.


2. den – snídaně a výlet naším autobusem až na konec údolí, které uzavírá dominanta Stubaiský ledovec. Výjezd lanovkami až do výšky 3.210 m, kde se volně vznáší nad vrcholky hor vyhlídková terasa „Top of Tyrol“. Z terasy se vám naskytne fascinující panoramatický pohled na majestátní svět ledovců. Odpoledne impozantní vodopád Grawa – Wasserfall, kam se dá dojít za hodinu pohodlné pěší chůze od základní stanice lanovky na ledovec. Cesta vede kolem říčky Ruetz a je možné dojít až k bezprostřední blízkosti vodopádu. Odpoledne návrat, svačina na hotelu, osobní volno, relaxace ve wellness, pohodové procházky. Večeře.


3. den – snídaně, odjezd do vesničky Mieders, která se nachází na začátku údolí. Výjezd lanovkou Serleslift na vrchol Koppeneck (1.600 m). Putování k nejvýše položenému poutnímu místu v Evropě, klášteru Maria-Waldrast, s pověstným léčivým pramenem a klášterní restaurací. Cesta ke klášteru trvá cca 1 hodinu chůze a zpět k lanovce taktéž. Návrat do údolí lanovkou nebo bobovou dráhou (2,6 km dlouhá, s převýšením 640 m a s více než 40 ostrými zatáčkami). Přejezd do Fulpmesu a výjezd lanovkou Kreuzjochbahn do výšky 2.136 m. Úžasné panorama na Kalkkögeln – „Dolomity Severního Tyrolska“, krátká procházka k vyhlídkové plošině „Stubaiblick“, ze které je výhled na celé údolí Stubaital a Inntal. Pro zdatnější účastníky vede od vrcholu Kreuzjoch 1,5 hodinový naučný okruh o alpské flóře, kde budete moci obdivovat rozkvetlou alpskou květenu. Individuální návrat do hotelu. Večeře.


4. den – snídaně, odjezd z hotelu do Neustiftu. Výjezd lanovkou Elferlifte do výšky 1.812 m, kde je překrásná vyhlídka na celé údolí a největší sluneční hodiny v Alpách, po kterých se dá chodit. Před polednem odjezd do ČR, návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

 

Průvodce: František Tuháček

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu **** ve Fulpmesu s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře menu o 4 chodech s možností výběru ze 2 hlavních jídel od 2. dne a salátový bufet), 1x svačinu na hotelu, využívání bazénu a wellness, průvodce, kartu Stubai Supercard (využívání lanovek, místní dopravy, bazénů), pobytovou taxu, ložní prádlo, pojištění proti úpadku CK.

Příplatky

komplexní pojištění 140 Kč/osoba a zájezd, osoba do 54 let 350 Kč/zájezd.

Nástupní místa

Hradec Králové, Pardubice, Kolín a Praha. Nástup na trase v Berouně a Plzni. Další svozová místa lze domluvit v cestovní kanceláři Datour.

Poznámka
1 lůžkové pokoje nejsou možné.
Ceník
Termín 2017Osoba
23.09.-26.09.7 590

 

Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Datour, s.r.o. IČO: 26002311
Vytvářím objednávku...